Dr. Cansu Bilginer Kılıç | Protetik Diş Tedavisi Uzmanı / Diş Hekimi, Prosthodontist / Dentist
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Online Randevu

Şimdi Online olarak kolaylıkla Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Horlama Tedavisi

Birçok insanın ve yakınında bulunan insanların en büyük sorunudur horlama, rahatsızlık verici bir sorundur. Üst hava yollarındaki rahatsızlıklar ve tıkanıklık dolayısıyla meydana gelebilen horlama nefes alma konusunda sıkıntı yaşatmaktadır. Horlama erkeklerde 20 yaş üzerinde 10 erkekten 5’inde görülürken, kadınlarda ise 40 yaş sonrası menopoz dönemlerinden sonra horlama başladığı görülmektedir. Horlama tedavisi için farklı yöntemler uygulanabilir.

Diş gıcırdatma

Bruksizm (Diş Gıcırdatma), genellikle uyku sırasında dişleri bilinç dışı bir şekilde sıkarak yapılan bir eylemdir. Bu normal olmayan bir durumdur ve oldukça rahatsız edici bir ses ortaya çıkar.

Bruksizmin genetik olduğu düşünülmekte ve toplumda ortalama olarak her 5 kişiden 2 sinde bulunmaktadır. Bruksizmi olan kişilerin yüzde 5 ile 10 arası bir kısmı dişlerine uyguladıkları kuvvet sonucu dolguların ve dişlerin kırılması gibi zararlara yol açabilmekte, bir kısmı da çene eklemi disfonksiyonlarından şikayetçi olmakta ve sabahları sebepsiz başağrısı ve yüz ağrıları çekmektedirler.

Ağız kokusu (Halitozis)

Tıptaki adıyla ‘halitosis’ olarak bilinen ağız kokusu, genellikle ağız hijyeninin sağlanmaması sonucu oluşuyor. Ağız kokusu, hijyen dışında karaciğer, mide ve böbrek hastalıklarından da kaynaklanabiliyor ve bu hastalıkların ilk sinyali olabiliyor.

Sporcu Apareyleri

Çoğunlukla genç ve çocukların tedavisinde, belli durumlarda kullanılan birçok çeşitte aparey bulunmaktadır. Genellikle takılıp çıkartılabilirler ve akrilik yapıdan oluşmaktadırlar.