Dr. Cansu Bilginer Kılıç | Protetik Diş Tedavisi Uzmanı / Diş Hekimi, Prosthodontist / Dentist

hakkımızda

1986 yılında Ankara da doğan Dr. Cansu Bilginer Kılıç ilk, orta ve lise öğremini Antalya’da tamamladı. 2009 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu. Diş hekimliği fakültesini başarı ile bitirdikten sonra doktora çalışmalarına başladı. 2017 yılında da İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamlayarak Uzman Doktor ünvanını aldı. 2017’den bu yana da çalışmalarını kendi kliniğinde sürdürmektedir.

Özellikle estetik diş hekimliği uygulamaları alanıyla yakından ilgilenen Bilginer, tez çalışmasını dijital CAD/CAM sistemlerde kullanılan estetik porselenler üzerine yaptı.  Dr. Cansu Bilginer Kılıç, kliniğinde de daha hassas ve yüksek uyumu sahip diş restorasyonları yapmayı sağlayan yüksek teknoloji ürünü CAD/CAM ve dijital sistemleri aktif bir şekilde kullanmaya devam etmektedir.  Dr. Cansu Bilginer Kılıç diş hekimliğinde kullanılan son teknolojik gelişmeleri ve yeni tedavi tekniklerini kongre, seminer ve kurslara katılarak yakından takip etmektedir. Klinik uygulamaları diş hekimliğinin her alanını kapsamaktadır.

Dr. Cansu Bilginer Kılıç TPİD (Türk Prostodonti ve İmplantoloji Derneği) ve TDB (Türk Diş Hekimleri Birliği) üyesidir.

Uzman Dt. Cansu Bilginer Kılıç Muayenehanesi Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkında Yönetmelik kapsamında, Uluslararası Sağlık Turizmi Sağlık Tesisi Yetkinlik Kriterleri’ne ve Yönetmeliğin genel esaslarına uyarak, Uluslararası Sağlık Turizmi faaliyetinde bulunmaya hak kazanmıştır.

En son teknoloji ve teknikleri kullanarak kişiye özel en uygun tavsiye ve tedaviyi almanızı sağlıyoruz.

HIZLI LİNKLERİ KULLANARAK SİTEMİZİ KEŞFEDEBİLİRSİNİZ
bizim için önemlisiniz

“ Tedavilerimizde kaliteli ve yeni nesil malzemeleri tercih ediyoruz. ”

Eğitim & Sertifikalar