Dr. Cansu Bilginer Kılıç | Protetik Diş Tedavisi Uzmanı / Diş Hekimi, Prosthodontist / Dentist
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Online Randevu

Şimdi Online olarak kolaylıkla Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi tedavisi için randevu alabilirsiniz.

CAD/CAM uygulamaları

Diş hekimliğinde CAD-CAM uygulamaları teknolojinin geldiği son noktalardan biridir.

Geleneksel yöntemlerde kesilmiş bir dişin ölçüsü, ölçü kaşığı ve ölçü malzemesi yardımıyla alınır, döküm metal alt yapının üzeri porselenle kaplanır. CAD-CAM uygulamalarında ise özel bir kamera ile dişin üç boyutlu resmi alınır. Alınan üç boyutlu resimler, bilgisayara gönderilir ve yapılacak takma dişler bilgisayar ortamında tasarlanır.

Dijital Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı adından da anlaşılacağı gibi kişiye özel olarak hazırlanan bir tasarımdır. Eğer gülüş tasarımı kişiye özgü hazırlanmazsa estetikten söz etmek pek mümkün olmaz. Aynı zamanda hep birbirlerinin aynısı dişlere sahip insanlar oluşur. Bu nedenle renk seçimi, model çalışması, estetik plan, diş eti estetiği gibi çalışmalar kişilere özgü olarak yapılır. Bu çalışmalar sayesinde gerçek sanatsal bir çalışma ortaya çıkar ve kişinin gülüşü kendisine özel olur. Bu çalışmalardaki en önemli yardımcımız digital planlamadır. Digital planlama çalışması fotoğraf çekimiyle başlar ve kişinin tüm kayıtları bilgisayar ortamına alınır.

Lazer Tedavileri

Lazer operasyonları diş hekimliğinde yumuşak ve sert dokuda gerçekleştirilmektedir.

Lazerin diş hekimliğinde uygulanması, ağrısız, kanamasız ve anestezisiz diş tedavilerinin yapılabilmesine, yani dişlerdeki çürük dokuların temizlenmesine, dişeti enfeksiyonlarının tedavilerine, kist operasyonlarının yapılmasına, kısaca ağız içindeki her türlü tedavinin uygulanmasına olanak sağlamaktadır.

Dijital Cerrahi Rehber

Dijital cerrahi rehberler implantların kemiğe ideal bir açıda ve ideal konumda yerleştirilmelerini sağlar. İmplant cerrahilerinde bu rehberler hekime de hastaya da büyük kolaylıklar sağlar.