Dr. Cansu Bilginer Kılıç | Protetik Diş Tedavisi Uzmanı / Diş Hekimi, Prosthodontist / Dentist
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Online Randevu

Şimdi Online olarak kolaylıkla Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi tedavisi için randevu alabilirsiniz.

eknolojinin gelişimiyle beraber ortaya çıkan şeffaf plak tedavileri klasik yöntemlere göre birçok avantajı bulunan çok daha estetik bir ortodontik tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem erişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bu ortodontik tedavi tel takmak istemeyen fakat diş görünümünden memnun olmayan kişiler için en ideal en estetik tedavi seçeneklerindendir.

Diş Hareketine göre Nasıl Şeffaf Plaklar Üretilir?

Hastadan alınan ölçüler dijital ortama taşınır ve dişler aşama aşama ideal konumlarına dijital ortamda taşınırlar. Dişlerin hareket edilmesi istenen pozisyona göre seri şeklinde şeffaf plaklar üretilir. Her bir plak 0.05 mm’ lik hareket yaratır. Plaklar 15 gün boyunca takılır ve sonrasında diğer plağa geçilir.

Şeffaf Plaklarla Ortodontik Tedavinin Avantajları Nelerdir?

  • Plaklarının en önemli özelliği neredeyse tamamen görünmez olmasıdır. Sizden başka kimse şeffaf plak taktığınızı fark edemez.
  • Şeffaf plaklar ile tedavi geleneksel braketleme yöntemlerine göre daha konforludur, ağız içinde herhangi bir tel veya metal parçası olmadığı için batma ve yara oluşumu olmaz, tedavi geleneksel tel tedavisine göre daha ağrısızdır.
  • Konuşmaya olumsuz bir etkisi yoktur, sunumlarda toplantılarda çıkartmaya gerek kalmaz.
  • Şeffaf Plak teknolojisi sayesinde diş çarpıklıklarından ağrı ve sızı olmadan aynı zamanda hiç kimse tarafından fark edilemeyecek bir şekilde dişlerinizi ideal pozisyonuna getirebilir ve sağlıklı gülüşünüze kavuşabilirsiniz.

Tedavi için Yaş Sınırı Var mıdır?

Hem gençlere hem de yetişkinlere rahatlıkla uygulanabilir. 12 yaşından 80 yaşına kadar rahatlıkla takılabilir.